/**
**/

Соціально-виховна робота

Студентське життя Чернігівського інституту імені Героїв Крут МАУП

Соціально-виховна робота в інституті покликана сприяти відродженню та розвитку духовності українців та інших етносів, які проживають в Україні. Виховна робота – це поле для становлення молодої інтелектуальної еліти України.

Системно-цільова програма організації соціально-виховної роботи працює за такими напрямками: загально-організаційна робота, соціально-педагогічна діагностика, національно-патріотичне виховання, професійне виховання, культурно-естетична робота, інформаційно-методична діяльність, координація зовнішніх зв’язків, спортивно-оздоровча робота, соціальна робота, виховання екологічної роботи.

Студентам нашого вищого навчального закладу відкрита дорога не лише до здобуття знань, але і до цікавого повноцінного життя в інституті. Завдяки студентському самоврядуванню студенти беруть активну участь у вирішенні багатьох питань стосовно навчання, відпочинку в інституті та за його межами.

Студентське життя в Чернігівському інституті імені Героїв Крут МАУП дійсно цікаве та різноманітне. За ініціативою студентів часто проводяться тематичні вечори, зустрічі з цікавими людьми, інтелектуальні та розважальні конкурси. З метою активізації участі студентів у громадському житті ЧІ МАУП, виховання високих моральних якостей та духовної культури на основі національних та християнських цінностей постійно проводяться благодійні акції “Студенти МАУП – дітям сиротам”, “Студенти МАУП – людям похилого віку, інвалідам”.

Виховання почуття патріотизму та вірності традиціям українського народу молоді в нашому вузі давно вже стало пріоритетним. З першого дня студенти-першокурсники слухають лекцію «Ми – Українці!», «Україна – єдина країна!». А далі в процесі навчання беруть активну участь у проведенні «круглого столу» «Володарі гетьманської булави».

Професійне виховання в інституті має намір приблизити майбутніх спеціалістів до реалій життя, тому щорічно проводяться тижні правових знань. Студенти беруть активну участь у роботі правового освітянського лекторію, вікторин з юридичних питань, «круглих столів» на різні правові тематики. Ці заходи проводяться разом з учнями випускних класів юридичного спрямування загальноосвітніх шкіл м. Чернігова. Організовуються зустрічі-бесіди з представниками головного управління юстиції Чернігівської області за різною юридичною проблематикою. Студенти відвідують засідання з розгляду різних кримінальних справ у Деснянському районному суді нашого міста. Щільною є також співпраця нашого інституту з відділом правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та систематизації законодавства головного управління юстиції Чернігівської області.

Сучасний вищий навчальний заклад – це не замкнута система, а середовище, де студентська молодь постійно розвивається шляхом спілкування на студентських наукових конференціях, «круглих столах», вечорах відпочинку зі студентами інших навчальних закладів міста. Студенти Чернігівського національного технологічного університету, Академії Державної пенітенціарної служби України, Чернігівського музичного училища ім. Л.М. Ревуцького, Чернігівського духовного училища з задоволенням беруть участь у різноманітних заходах нашого вузу.

У Чернігівському інституті імені Героїв Крут МАУП вже традиційно проводився тиждень «Правових знань». Згідно з планом наукової роботи студенти 2-3 курсів юридичного факультету виступали перед учнями Чернігівського училища імені Л.М. Ревуцького.

Культурне-естетичне виховання має великий вплив на формування особистості. В нашому місті культурне життя розвивається динамічно, а саме: відбувається багато конкурсів, концертів, виставок. Студенти разом з викладачами неодноразово відвідували фестивалі класичної та естрадної музики. Завжди наш викладацько-студентський колектив приємно спілкується з працівниками історичного музею ім. В.В.Тарнавського. Успішні проекти – «Чернігів у 50-ті роки минулого століття», «20-роки – між серпом та молотом», «Дворянська вітальня», «Історія походження дуелі» – вражають своїм творчим підходом, надають можливість глядачам зануритися в історичну атмосферу і на деякий час повернутися в минуле.

Відвідуючи художній музей нашого міста, студенти поповнюють свої естетичні знання, формують естетичні смаки. Працівники музею запрошують викладачів та студентів нашого інституту для проведення різних тематичних бесід. В інституті плідно працює проект “Зустріч з лікарем”. З метою формування та закріплення здорового способу життя, профілактики негативних явищ серед студентської молоді щомісяця проводяться лекції на теми:

  • “Здоровий спосіб життя – здорова нація”,“Профілактика захворювання на СНІД”, “Профілактика захворювання на туберкульоз” (лікар Звягельська Е.Г.);
  • “Причини появи депресійного стану, та його подолання” (лікар Лебедев С.А.);
  • “Електормагнітні поля та здоров’я людини” (лікар Лебедев С.А.);
  • “Грип, ГРВІ – клініка, профілактика, лікування” (лікар Криволап Ю.С.);
  • “Профілакти захворювання на гепатити А,В,С” (лікар-інфекціоніст ОЦПБ Терещенко О.А.).

Робота культурно-масового сектору спрямована на формування відчуття корпоративності, згуртованості й відповідальності за суспільну роботу, на розвиток у студентів етичних норм поведінки та етичних якостей. Одним з напрямків роботи даного сектору є підготовка вечорів відпочинку на теми: “Будьмо знайомі!”, “День юриста”, “Він та вона”, “День Святого Валентина”, “Калейдоскоп посмішок”, “Новорічний бал”, “КВК”, «Турнір “Сила та мужність” тощо. Захід під назвою «Музична вітальня» має особливу популярність серед студентської молоді, тому що дає можливість познайомиться з історією походження різних музичних інструментів та почути чарівні мелодії.

Одним з улюблених заходів спортивно-оздоровчої роботи є організація та проведення спортивного свята «Дня здоров’я». Студенти з задоволенням берут участь у естафетах, гри у футбол, волейбол.

Чернігівський інститут імені Героїв Крут МАУП здійснює підготовку свідомої національної інтелігенції, здатної бути не рядовим виконавцем, а керівником і лідером.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>