Адреса:

м. Чернігів, вул. Промислова,17

Телефони:

(0462) 677-179, (0462) 677-315

Пошта E-mail:

maupchern@ukr.net

Меню

Наукова та методична діяльність

20-1-2022

 

219 Переглядів

20 січня 2022 р. студенти і викладачі Чернігівського інституту МАУП взяли участь у міжвузівському науковому круглому столі на тему: «Соборність - як Національна запорука нашого майбутнього (До Дня Соборності України та Дня пам'яті героїв Крут)».

Захід відбувся у великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за присутності провідних фахівці з даної проблематики, викладачів та студентів закладів вищої освіти міста Чернігова і представників Українського інституту національної пам’яті.

Модераторами круглого столу виступили Утиро Н.О., завідувачка відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка та Ямполець П.В., кандидат історичних наук, завідувач кафедри «Загальнонаукових, соціальних і поведінкових дисциплін» Чернігівського інституту МАУП. На початку заходу Ямполець П.В. запропонував план роботи та встановив регламент виступів, обговорень і запитань.

Під час роботи круглого столу було заслухано інформаційні повідомлення та презентації учасників. Значний резонанс аудиторії викликали доповіді Бутка С.В.– к.і.н., доцента,  провідного співробітника Українського інституту національної пам’яті, а також представників від Чернігівського інституту МАУП:  Ямпольця П.В. – к.і.н. «Соборність і сепаратизм в контексті сучасної історії України» та студентки І курсу Самійленко М.А. на тему: «Бій під Крутами: історія і сучасність». Зокрема, Маргарита Самійленко наголосила, що студенти Чернігівського інституту МАУП пишаються тим, що наш навчальний заклад названий на честь Героїв Крут. Це велика відповідальність перед сучасниками і прийдешніми поколіннями.

Учасники круглого столу констатували, що бій під Крутами, без сумніву, є символом опору агресорам. В наш час, коли знову триває війна з російськими загарбниками та майже щодня на Донбасі зазнають поранень або гинуть українські військові, героїзм крутян сприймається не як щось далеке з минулого століття, а як актуальна дійсність.

Підводячи підсумки круглого столу, Ямполець П.В. підкреслив, що гіркий досвід Крут, вчить любові до батьківщини. Він постійно нагадує, що в української держави є споконвічний ворог, який зазіхає на її соборність і проти якого є лише одна зброя – це сила єдності нації з міцною, потужною армією.

Загалом, розглянуті в ході заходу проблеми, знайшли живий відгук та відповідну реакцію серед аудиторії. В цілому, круглий стіл пройшов на належному науково-методичному і патріотично-виховному рівні.

ПОДІЛИТИСЯ
© МАУП Чернігів 2020