Архів категорії: Новини

Круглий стіл «Українська мова: історія і сучасність»

7 листопада 2017 р. студенти і викладачі Чернігівського інституту МАУП брали участь у круглому столі «Українська мова: історія і сучасність» присвячену Дню української писемності та мови.

IMG-1

В програмі заходу було запропоновано перегляд фільму «Історична правда» з Вахтангом Кіпіані з подальшим його обговоренням. В дискусії порушувалися багато гострих питань щодо функціонування державної української мови в Україні, а саме: підтримка рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвиток, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності.

Організатор заходу Зіневич Л.В. закликала присутніх висловлювати власну точку зору щодо мовного питання й особистого ставлення до української мови, а також звернула увагу на важливість української культури й збереження традицій народу.

IMG-2

Зустріч відбулася в теплій, щирій, дружній атмосфері та мала важливе значення у сфері виховання патріотичних цінностей. Наповнені приємними враженнями, студенти усвідомили необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

ІІІ Регіональна науково-практична конференція «Проблеми правової науки і державотворення в Україні: у світлі сучасних реформаційних процесів»

12 жовтня 2017 року в Чернігівському інституті МАУП відбулась
ІІІ Регіональна науково-практична конференція
«Проблеми правової науки і державотворення в Україні: у світлі сучасних реформаційних процесів»

Вже традиційно до Дня юриста Чернігівський інститут МАУП проводить регіональну науково-практичну конференцію. Організатором проведення цього заходу виступила кафедра правознавства під керівництвом завідувача кафедри, кандидата юридичних наук, доцента Войцеховського Михайла Михайловича.

У конференції взяли участь: інспектор відділу протидії кіберзлочинам у Чернігівській області Київського департаменту кіберполіції Національної поліції України Коган М.А.; приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу, член Академії нотаріату України, доктор філософії в галузі права Красногор О.В., викладачі та студенти юридичних факультетів Чернігівського інституту МАУП; Чернігівського національного технологічного університету; Академії Державної пенітенціарної служби України, яку представляли доцент кафедри адміністративного, цивільного та господарського права і процесу, кандидат юридичних наук підполковник внутрішньої служби Ткаченко О.Г. та студенти 351 навчальної групи, які є членами предметного гуртка даної кафедри, а також фахівці-практики органів державного і місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств та інші зацікавлені особи.

Відкриття конференції відбулося зі вступного слова заступника директора з науково-педагогічної роботи, кандидата економічних наук Назарко Світлани Олексіївни, яка привітала усіх присутніх і зазначила, що факт обрання назви конференції свідчить про розуміння учасниками заходу важливості і складності процесу необхідності удосконалення системи законодавства України в контексті інтеграції до європейського співтовариства.

У наукових доповідях кожен учасник висвітлював своє бачення щодо існуючих проблем та висловлював свої пропозиції і думки реформаційного змісту з різних галузей права в цілому та інших напрямах. Актуальність проблематики, яка обговорювалась на конференції, викликала великий інтерес серед присутніх, що сприяло зацікавленому та конструктивному спілкуванню.

Підсумовуючи роботу конференції, Войцеховський М.М. побажав присутнім розширювати коло наукових пошуків й активніше приймати участь у наукових заходах.

Фотогалерея

Про здоров’я дбаємо – бути здоровими навчаємо!

13 вересня у Чернігівському інституті МАУП відбувся традиційний плановий захід «День Здоров’я», в якому взяли участь студенти і викладачі, в рамках святкування всесвітнього дня туризму й дня фізичної культури та спорту.

За ініціативою директора Інституту Мурашка М.І. спортивне свято провели на свіжому повітрі біля річки Десни. На початку заходу Микола Іванович привітав усіх учасників та побажав перемоги у змаганнях.

Ця неформальна зустріч завжди проходить дуже цікаво. Так було і цього разу. Разом з традиційним кулішем в «меню» відпочинку були і веселі рухливі ігри (куди від фізичного виховання діватися?), і розмови людей, що живуть однією справою. Викладачі ділилися спогадами про навчання, тренування і змагання. Студенти згадували веселі шкільні дні і події цього року.

Різноманітні ігри, спортивні забави та конкурси згуртували викладачів та студентів, виявили не тільки рівень фізичної підготовки, а й уміння і характери, оскільки потребували використання інтелекту, творчого підходу. У проведених естафетах відчувалося бажання молоді перемогти і справити гарне враження на свою групу.

Саме такий масовий захід сприяв вливанню до нашої інститутської сім’ї нових облич, а також вияву лідерських задатків. Загалом на «Дні здоров’я» було дуже весело. Ніхто не міг залишитися байдужим. Всі брали участь у цікавих і вдало розроблених завданнях.

Студенти за кілька веселих годин у дружному колі відкрили один одному багато нового, пізнавального, побачили наставників поза навчальним закладом.

Свіже повітря, прекрасна природа залишили море позитивних спогадів, вражень, емоцій, а атмосфера гарного настрою та активного відпочинку стала запорукою успішного проведення Дня здоров’я.

Фотогалерея

Українська вишиванка: код нації

18 травня 2017 року в Чернігівському інституті МАУП відбулася відкрита лекція на тему: «Українська вишиванка: код нації» під керівництвом кандидата історичних наук Ямпольця Павла Віталійовича. Ведучий розповів про актуальні для сьогодення народознавчі питання: вивчення локальних та регіональних традицій української вишивки, значення вишиваної сорочки у культурній спадщині народу, про символіку та колір, оновлення фольклорної та етнографічної пам’яті студентської молоді у процесі вивчення традиційної вишивки історичної Чернігівщини.
IMG_1003
Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.
IMG_1006
У заключному слові ведучий наголосив, що вишиванка є оберегом, справжнім символом краси та покликана сприяти єдності і культурному відродженню українського народу.

Зустріч студентів Чернігівського інституту МАУП з ветераном другої світової війни Бондарєвим Петром Артемовичем

03.05.2017 р. в приміщенні бібліотеки Короленка відбулася зустріч студентів Чернігівського інституту МАУП з ветераном другої світової війни Бондарєвим Петром Артемовичем, присвячена Дню Перемоги – 9 травня.

veteran

Людина яскравої долі, викладач за покликанням завжди знаходить час, щоб зустрітись з молоддю. Студенти мали можливість поспілкуватися з поважною людиною, ветераном, кандидатом фізико-математичних наук Петром Артемовичем Бондарєвим. У своїй щирій розповіді він поділився спогадами про дитинство, юнацькі роки, розповів про страшні жахіття війни, про загибель людей, які стали близькими, закликав молодь добре вчитися, бути гідними громадянами своєї держави. На розгляд студентів були представлені фотодокументи часів війни.

За роки незалежності були опубліковані сотні, тисячі нових документів, які допомагають нам по-новому оцінити періоди окупації України нацистами та їх союзниками. Велика робота, яка проведена щодо укладання «Книги пам’яті України», допомогла ліквідувати багато «білих плям» в історії минулої війни.

Проте, спогади Петра Артемовича про основні події другої світової війни, про славний шлях своїх бойових побратимів та найбільш значимі моменти фронтового життя нікого не залишили байдужими.

Молодим людям дуже важливо знати правдиву історію своєї країни. Адже тільки пам’ятаючи своє минуле, можна побудувати щасливе майбутнє. Молоде покоління, що народилося у мирний час, має завжди пам’ятати героїв, які ціною власного життя врятували людство від фашистської чуми.

Студенти інституту разом з викладачами подякували Петру Артемовичу за цікаву розповідь, побажали здоров’я і довголіття.